Webové stránky na míru

Pravidla soutěže

Pozadí hlavičky stránky
Kapka
Ekologický hravý projekt Hledej pramen vody má dvě části: Teoretickou a praktickou.

Součet bodování obou částí rozhodne o celkovém vítězi.

Pravidla soutěže jsou závazná a pořadatel soutěže si vyhrazuje právo pravidla upravit nebo pozměnit. Průběžné výsledky, změny a doplňující informace budou vždy zveřejněny na webových stránkách nebo sociálních sítích projektu.

www.hledejpramenvody.cz
facebook.com/hledejpramenvody

Sledujte náš Facebook

Veškeré dění, fotky, videa nebo soutěže sledujte i na našem Facebooku. Navíc, můžete se vzájemně povzbuzovat nebo s námi diskutovat.

Přejít na Facebook

Registrace

Zahajujeme registraci do projektu HLEDEJ PRAMEN VODY 2024! Pravidla soutěže si můžete prohlédnout zde.

Pravidla soutěže

Teoretická část

Start soutěže je již tradičně vyhlášen u příležitosti Světového dne vody 22. března daného školního roku. Každá zaregistrovaná třída od nás již začátkem března obdrží celkem 4 soutěžní úkoly související s tématem „voda“: Voda je život aneb Deník šťastné rostlinky,
VODOpočty, Voda kolem nás a Keška.

Každý základní úkol této části je ohodnocen v bodové škále od 0-10 bodů. Maximálně lze tedy za splnění všech základních úkolů teoretické části získat 40 bodů (= 4 úkolů po max. 10 bodech). Navíc můžete získat BODY PLUS. Po skončení teoretické části budou třídě, která splnila všechny 4 úkoly, sděleny instrukce k druhé části projektu.

Praktická část

Druhá část se uskuteční zábavnou formou na atraktivním místě Ostravy, kde rovněž proběhne slavnostní vyhlášení celého projektu. Za třídu bude v terénu soutěžit zvolený 5-ti členný tým, pro ostatní žáky bude připraven bohatý doprovodný zábavný program. V praktické části na vás bude čekat pět úkolů, kdy za každý je možné získat max. 5 bodů. Celkem je tedy v praktické části možné získat 25 bodů.

Body plus

Během teoretické části můžete získat dalších 25 tzv. bodů plus! Max. počet bodů za teoretickou část, které se počítají do celkového skóre je tedy 65 bodů. Je samozřejmě možné posílat další materiály do soutěže a získat tak další plus body. Ty však již nebudou zveřejňovány. Co to znamená? Nad hranici 65 bodů již nebudeme veřejně body přičítat na webu projektu, přesto o ně nepřijdete. První BOD PLUS dostanete za zaslání Vaší týmové fotografie dle podmínek soutěže.

 

Za co získám BODY PLUS?

Na BODY PLUS není automatický nárok. Kvalitu odeslaného díla posuzuje pouze pořadatel soutěže.

BODY PLUS vypovídají o Vašem zájmu o soutěž a vodu samotnou. Lze posílat vlastní kreativní videa nebo průzkumy ohledně pití kohoutkové vody. Oceníme také mimořádná výtvarná díla, eseje, básně, říkadla nebo fotoknihu ze všech 4 teoretických úkolů. Další BODY PLUS můžete obdržet za splnění doporučených úkolů z VODOknihy.
BODY PLUS určitě nedostanete za pouhou vyfocenou dešťovou kaluž, kapky deště, ofocené vodní knihy, říkadla, písničky nebo oceán na glóbusu.

Hodnotíme Vaši vlastní kreativní snahu a píli.

Většinu vašich prací zveřejňujeme na webu a sociálních sítích soutěže. Sledujte nás!

Jak počítáme celkový výsledek?

Na konci sečteme body z obou částí. Maximální počet bodů, který je možné získat za obě části soutěže je 90 bodů = 65 bodů za teoretickou část a 25 bodů za praktickou část.

V případě vyrovnaného skóre rozhodnou právě celkové BODY PLUS, které jste získali navíc za teoretickou část (nad 65 bodů). O vítězství potom rozhodne, který tým byl během celé soutěže snaživější.

Novinka v bodování za teorii! Nad základní rámec bodování bude, po skončení teoretické části, deseti nejpilnějším týmům udělen BONUS za teorii. V grafu bude uveden jako úkol č. 5.

Jaké úkoly nás letos čekají?

  1. VODA je život aneb Deník šťastné rostlinky
  2. VODOpočty
  3. VODA kolem nás
  4. Keška
Vlny

Jak posílat úkoly?

Vaše úkoly lze odevzdat jako text, fotku nebo video, které odešle pan/í učitel/ka pomocí níže odesílacího formuláře nebo ve výjimečných situacích na email hledejpramenvody@ovak.cz pod názvem soutěžního týmu a typu úkolu.

Videa přijímáme buď odkazem přes úložiště, odkud si je stáhneme, nebo nejlépe jako odkaz ve službě YouTube. Úkoly odesílejte v doporučených termínech dle pokynů soutěže. Toto doporučení se vyplatí! Za odeslání do tohoto data získáte BODY PLUS.

 

Každá vaše odpověď + týmová fotografie musí být zřetelně označena:

Abychom zvládli veškeré jejich zpracování, prosím, respektujte formáty a způsoby zasílání odpovědí.

 

Web soutěže obsahuje formulář k odesílání videí, fotek a úkolů.

Odeslat odpověď
Jak a v jakém formátu posílat videa?

Ve formátech mp4, m4a, mpg, mov nebo .avi buď jako odkazy na videa Youtube (nejlepší), nebo přes úložiště (uschovna.cz, google disk, atd…), kde je možno videa pohodlně vložit a odeslat pouze odkaz. V tomto případě prosíme, aby jejich velikost nepřesáhla 300 MB, délka videa nesmí přesáhnout 5 minut.

Jsou povoleny prezentace Powerpoint?

Formáty .ppt, .pptx sice uvidíme, ale nezaručíme, že se objeví na Facebooku nebo kanálu Youtube. Formáty .pps a jiných nepřijímáme (nelze je dále zpracovat) pakliže se rozhodnete pro PowerPoint, výslednou prezentaci „Uložte jako…“ nebo „Exportujte“ přímo v PowerPointu do video souboru a řiďte se pokyny pro videa.

V jakém limitu posílat fotky a obrázky?

Přes úložiště (uschovna.cz, google disk, atd…), kapacita vložených fotek nesmí přesáhnout 300 MB, délka videa – max. 5 minut. Velikost 1 obrázku je omezena na 2 MB, najednou lze poslat maximálně 4 obrázky nebo 10 MB.