Webové stránky na míru

Reakce učitelů

Kapka

 

Přejeme všem maminkám z Ovaku vše nejlepší ke DNI MATEK, hlavně pevné zdraví, hodně, ale opravdu hodně štěstí, radostnou pohodu a splněná přání a hlavně, ať Vás život baví.
Organizátorkám soutěže „ Hledej pramen vody“ přejeme obrovskou trpělivost s námi všemi, velmi si vážíme všeho, co pro nás děláte.

 

Libuše Smreková,
ZŠ Ostrava, Zelená,
Tým Plavčíci HPV 2024

 

Ostravské vodárny a kanalizace - OVAK - naším jménem zní,Plaváččci na vlnách vody, vše jak křišťál čistý v ní.12 hochů smějících se, 8 děvčat tancí náš sen,v roce 2024 společně žijeme, vodu a lásku v srdci chceme v srdci mít jen.Píseň zpíváme o tom, co máme rádi:" Hledej pramen vody", tam kde řeka dál proudí,Hledej pramen vody, studně, co žízen utiší,OVAK nám život dává, zajišťuje, co chceme mít.Znalosti a poučení ve vodní říši každý den a noc,voda nám dává život, v OVAK jsme doma moc a moc.Prima zábava v každém okamžiku a spousta veselí jak dívčí smích,všude tam, kde štěstí máme v rukou svých.

 

"Děkujeme za skvěle připravenou soutěž, díky Vám se dětí dotkla environmentální problematika, mnohé děti venku na hřišti připravovaly pokusy, což je v dnešní době skvěle strávený volný čas a zároveň podnikaly výlety více než kdy jindy, mnohdy netušíc, že vlastně nejde jen o to vyfotit se s plakátem. Velmi si tedy Vaší práce vážíme."

 

Tamara Verykiu
ZŠ Ostrava - Poruba, Ukrajinská 1533, 5.A
Tým Mořeplavci HPV 2024

 

 

 

"CHTĚLI BYCHOM MOC PODĚKOVAT OSTRAVSKÝM VODÁRNÁM A KANALIZACÍM, ŽE NÁM UMOŽNILI BÝT SOUČÁSTÍ TÉTO SOUTĚŽE. VELMI JSME SI UŽILI CELÝ PRŮBĚH PROJEKTU, STMELILA NÁŠ TÝM.
VŠICHNI ZE TŘÍDY SE ZAPOJILI A JSME RÁDI ZA DOBRÉ VÝSLEDKY V SOUTĚŽI."

 

Mgr. Kristina Honzková
ZŠ a MŠ Hello s.r.o.
Tým Piraně HPV 2024

 

 

Dobrý den, Mořeplavci se s Vámi loučí.

Děkujemeeeee Ovaku, moc jsme si to užili :))))

 

Tamara Verykiu,
ZŠ Ostrava-Poruba, Ukrajinská 1533, 5.A
Tým Mořeplavci HPV 2024

 

 

Dobrý den,

Děkujeme moc za dosavadní připsané body a hlavně Vaši trpělivost s námi všemi. Víme, že toho máte až až.
Ale vydržte, děláte to skvěle a hlavně děti to velmi baví a prožitky jim zůstanou.
Jste všichni úžasní a nadfantastičtí.


Libuše Smreková,
ZŠ Ostrava, Zelená,
Tým Plavčíci HPV 2024

 

 

Náš hostující tým Mladí ochránci přírody Pramínek z Horní Lomné nám poslal vzkaz. A my jsme rádi, že tato velká EKO soutěž má takový ohlas i mimo Ostravu. Děkujeme, že se účastníte.

Jsem ráda, že se můžeme soutěže účastnit, je to další zkušenost pro mě i pro děti,
obohatit své vědomosti, zaujmout děti, předání smyslu vašeho projektu o ochraně
a významu vody pro člověka i přírodu.
Děkujeme za super účast v soutěži. byl to vodní zážitek pro všechny.

Děkuje, pozdravuje Hana Drozdová, Mladí ochránci přírody Pramínek, Čestný host HPV 2024

Oddíl vznikl v roce 2016 při MOP v Praze a Národním registru pramenů a studánek v Praze. 8 let se věnujeme hledání a mapování studánek v celém regionu Jablunkovska (16 obcí). Jsme spolupodílníky studánkové mapy ČR s počtem míst 452. Věnujeme se výchovným programům pro mateřské školky, základní školy, dětské domovy a širokou veřejnost. Účastníme se po celý rok čištění přírody v akcích Čistíme Beskydy, Poděkuj horám, Den země, Čistíme svět, Minuta pro zemi, Studánkové šlápoty. Jsme 8 let zapojeni do projektu "ZACHRAŇME STUDÁNKY" záchrana, zadržování pramenů vod a historická paměť krajiny. Ej od Horní Lomné vítr věje, studánkový oddíl se do přírody žene. Dneska deštivo, zítra mlha, nás to neodradí, my jsme parta dobrá.

 

 

 

Dobrý den, paní Vanková,
VODOkroniku si vytiskneme a bude to naše chlouba - co jsme společně dokázali a vzpomínka na společné chvíle. Už teď je jasné, že jsme si soutěž moc užili. Pro mě jako vyučujícího to byla studnice nápadů pro další výuku, další příležitost použít badatelskou výuku, učit praktické dovednosti, které děti nadále využijí, byl zde dán prostor pro tvořivost. Děti soutěž velmi zaujala, byly aktivní a přicházely s mnoha nápady. Na konzultacích rodiče oceňovali naši účast v této soutěži, sami se taktéž zapojovali do některých pokusů, vodovýletů. Patří Vám i celému týmu obrovský dík. Děkujeme :-) Jsme moc rádi, že jsme se mohli této soutěže zúčastnit.

S pozdravem
Mgr. Jana Vahalíková, ZŠ Ostrava-Proskovice,
Tým Proskovjaci, HPV 2023

 

p. učitelka Ganišová

 

Dobrý den, paní Vanková,
Porubské kosatky ušly dlouhou cestu až do finále, za což jsou velmi vděčné a do svých moří se jim bude vracet s hřejivým pocitem u srdíčka. Rády bychom se s tímto krásným projektem chtěly nějak rozloučit a to tou nejvíc pozitivní energií, kterou Vám posíláme a děkujeme!

Ještě jednou děkujeme za tak detailně propracovanou soutěž, která nás velmi bavila a obohatila

Vodě zdar!

S pozdravem
Tamara Verykiu, ZŠ Ostrava-Poruba, Ukrajinská 1533
Tým Porubské kosatky, HPV 2023

 

p. učitelka Ganišová

 

Dobrý den, paní Vanková,
náš tým poznávání, tvoření a výlety moc bavil. Například Kája si řekla, že se se soutěží rozloučí posledním výletem, a tak si po škole udělala s maminkou výlet po toku říčky v oblasti Jístebníku a Albrechtiček. Jsem rád, že soutěž děti motivovala zkoumat podobná místa. Děkujeme!

Roman Volný, ZŠ Ostrava- Slezská, Bohumínská 72,
Tým Velká parta čtvrťáků, HPV 2023

 

p. učitelka Ganišová

Cestu naší soutěží jsme si užili a velice nás společně stmelila a posunula dál na cestě poznáváním.
Děkujeme.

Veronika Kopečková, PRIMA škola Ostrava,
Tým Kapkybary, HPV 2023

 

p. učitelka Ganišová

 

Dobrý den, paní Vanková,

chtěla bych Vám ještě jednou moc, moc poděkovat za sebe i tým ŽELVIČEK za celou úžasnou soutěž a průběh nádherné páteční akce. My jsme nešli vyhrávat a bojovat o stupně vítězů, ale chtěli jsme si to užít a odměnit děti za jejich práci. A ta nečekaná cena za kategorii VodoSTAR byla obrovským překvapením, potěšením a třešničkou na dortu. Byla jsem dojatá a zároveň nesmírně šťastná stejně jako děti.

Mrzelo nás jen, že jsme museli ke konci odejít dříve, protože jedna holčička odjížděla na mistrovství ČR v tancích, proto jsme museli hrad opustit dříve než ostatní, ale i tak to byl pro nás všechny den s velkým D, na který jen tak nezapomeneme. A to díky Vám.

Přejeme Vám ještě spoustu takových úspěšných ročníků a teď už jen zasloužený odpočinech.

S pozdravem
Mgr. Renáta Krausová,
ZŠ Ostrava-Dubina, Fr. Formana,
Tým Želvičky HPV 2022

 

 

Dobrý den, paní inženýrko,

za Plavčíky moc DĚKUJI!  

Ta soutěž je bombasticky připravená a vymyšlená, dává prostor ke kreativitě a inspiruje.  

Plavčíci touto soutěží  plují na obrovské vlně nadšení!  Ve třídě se nemluví o ničem jiném. Všechny nástěnky a magnetické tabule na palubě naší třídy se plní fotografiemi z průběhu plnění úkolů i VODO aktivit a děti si u nich ve skupině i individuálně prohlížejí vše, co jsme dosud společně zvládli. 

Za všechny své Plavčíky moc děkuji Vám i všem organizátorům.

Jana Kadlčíková,
ZŠ Ostrava, Zelená,
Tým Plavčíci HPV 2022

 

Jsem učitelkou na ZŠ Gen. Píky 13A, Ostrava/ tým Vodní maniaci 5.C/ a již několikrát jsem se zúčastnila Vaší soutěže:,, Hledej pramen vody“.

Soutěž je skvěle vymyšlená. Všichni, co se do ní zapojí, úplně pohltí. Pravdou je, že děti i učitelé této soutěži věnovali mnoho svého volného času. Tento čas je však vhodně využitý pro své výsledné a obohacující zkušenosti.

Letos jsem se setkala i s rodinami žáků, kteří na základě Vaší nové ,,Vodoknihy“, jezdili na různé akce / výlety k řece, návštěva vodáren/, tvořili videa, pokusy, vyráběli obrazy, pomůcky do výuky s tématem voda, myšlenkové mapy a tak trávili více času spolu a ještě se dobře bavili.

Za toto všechno patří velký dík nejen rodičům mých žáků, ale i paní Vankové, která všechno měla na starosti. Byla s jednotlivými týmy v neustálém kontaktu, vedla nás, radila nám, povzbuzovala nás, motivovala nás, podporovala v naších aktivitách a taky s námi celý průběh soutěže prožívala. Nedovedu si ani představit kolik sil a práce s touto soutěží měla. Projít všechny práce, ohodnotit a obodovat je a v neposlední řadě i vkládat práce na web soutěže.

Paní Vankové patří velký dík a poklona za odvedenou práci a trpělivost s námi všemi.

Vyvrcholením bylo jako každý rok hradní finále. Vše bylo skvěle zorganizované, všichni organizátoři všechny týmy podporovali, nešetřili chválou, rozdávali úsměvy a dobrou náladu a to všichni v této době potřebujeme. Toto finále jsme si užili a zažili jsme společně plno radosti i zábavy.

Moc nás mrzí, že už je tento ročník za námi a budeme se těšit na další následující ročníky.

Ještě jednou všem děkuji za sebe a všechny své žáky.

S pozdravem
Mgr. Dana Ganišinová,
ZŠ Ostrava, Gen. Píky,
Tým Vodních maniaků HPV 2022

p. učitelka Ganišová