Plavčíci

TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava, Zelená 42, 5.B

  • Maximum
  • Výsledek

Tým Plavčíků 5.B se hlásí do soutěže Hledej pramen vody. Jsme vodomilové. VODOknihy k nám doputovaly. Jsou velice pěkně a kvalitně zpracované, obsah je skvěle vymyšlený. Věřím, že soutěž žákům přinese nejen poučení a zážitky, ale hlavně stmelí kolektiv a pomůže navázat vztahy, které byly dlouhým odloučením zpřetrhané. Každý Plavčík se proměnil ve vědeckého pracovníka, vymyslel si také vědecké jméno.  Každý pokus zaznamenával  a kreslil do badatelských listů. Ze všech listů vznikl Pokusník. Nakonec všichni vědci Plavčíci získali osvědčení a titul MouDr. i se sladkou odměnou za dobře odvedenou práci. ? Plavčíci se přesvědčili o super schopnostech vody. V průběhu badatelského dne se všichni vystřídali u všech pokusů uvedených ve VODO knize.  Že si den užili, vyplynulo také ze zpětné vazby, kterou byla stránka v třídních novinách, které tvoříme celý rok a každý Plavčík píše své vlastní noviny. Plavčíci 22.3. oslavili Světový den vody. Vyzdobili třídu a uspořádali soutěž vlastní tvorby ve VODOpoezii. Všechny Plavčíky hodnotila přísná porota a udělovala žbluňknutím body. Vzniklo video celého pásma veršů. Všichni Plavčíci vyhráli a diplom dostali. Na závěr si připili vodou z kohoutku. V pátek 1. 4. uspořádali Plavčíci show se zpěvem, tancem a hudebním doprovodem. Téma bylo VODA v písních. Že pro Plavčíky není žádná výzva nepřekonatelná, dokázali také tentokrát. Slza dojetí v oku paní zástupkyně, která si tuto akci nenechala ujít, sice není voda kohoutková, ale i tak Plavčíky potěšila. Na závěr si všichni Plavčíci - slavíci zobli sladkou odměnu za pěvecký a hudební výkon. Metoda INSERT je jednou ze základních metod kritického myšlení, díky které se Plavčíci netradiční cestou seznámili s novými informacemi a sami si je více "osahali". Pomocí symbolů vyjádřili vztah k informacím v textu. Plavčíci tuto metodu využili pro ujasnění si důležitých informací z naučného textu o vodě, zdrojích a čištění vody.

Celkové skóre
65

BODY PLUS celkem
120

Několik slov pro vás...

První BOD PLUS získáváte za týmovou fotografii. Za její náročnou koláž = + BOD. Za sestavení Badatelského týmu s titulem MouDr. = + BOD. Pokusníky vám přinesly = + BOD. Za 12 poznání SUPER SCHOPNOSTÍ VODY = + 12 BODŮ. Vodní brainstorming = + BOD. Za skupinové foto VODOknih = + BOD. Vodní pokřik v terénu = + BOD. Výlety (38m dominanta, Loděnice, Kdo řídí řeku) = + 3 BODY. A řada nominačních ocenění. Za splněný HPV2 získáváte navíc + BOD a další + BOD za odeslání do termínu. Výlety (Benátky, Rybník uprostřed města) = + 2 BODY. Za vytvoření třídního blogu HPV = + 2 BODY. Za prezentaci "Jak jsme tvořili tabule HPV3" = + BOD. Oslava Světového dne vody = +3 BODY a nominace. Plavčíci tvořili vlastní ilustrované verše na téma voda = +7 BODŮ a nominace. Plavčíci mají rádi poezii = za kamerou a s mikrofonem v ruce připili si svěžím vodním drinkem = +4 BODY a nominace. Za detailní komentované prezentace VODOvýletu Bludný balvan = +3 BODY a nominace. Za splněný HPV3 do termínu = +2 BODY. Komentovaná reportáž o Lučině = +2 BODY a nominace. Za VODO zážitky o projektu HPV do třídních novin = +4 BODY a nominace. Za aprílovou show VODO slavík = +4 BODY a nominace. Za splněný HPV4 kešky = + BOD a další + BOD do splnění do termínu. Za promýšlenou GIGA myšlenkovou mapu VODA = +5 BODŮ a nominace. Za detailní komentovaný VODOvýlet "Ostravské moře" = +4 BODY a nominace. Za metodu INSERT (ujasnění si důležitých informací z naučného textu o vodě, zdrojích a čištění vody) = +3 BODY a nominace. Za detailní pěvecky okomentovaný ART VODOvýlet "Bobři" = +6 BODŮ a nominace. Za prezentaci VODOmaleb z VODOvýletů (Ostravské moře, Vrbická stružka) = +6 BODů a nominace. Za představení VODOloutek včetně fotogalerií= +6 BODů a nominace. Za ART vodní divadlo (Jak 2 víly vodu vyčistily) = +5 BODŮ a velká nominace. Prezentace VODOpuzzle = +4 BODY a nominace. Plavčíci jsou také zruční. Posílají fotografii vlastnoručně ušité kapky vody = +2 BODY a nominace. Vodní foto rámečky vaší cesty HPV = +5 BODů a nominace. VODO olympiádu = +3 BODY a nominace. Za detailní HPV1 Deník šťastné rostlinky = +12 BODů a velkou nominaci! Další +BOD za odeslání do termínu! Za ART atlas ryb = +4 BODY a nominace. Za VODO závody = +3 BODY a nominace. VODO shrnutí celé soutěže HPV = +15 BODů a velká nominace. Souhrnné závěrečné VODOaktivity = +11 BODů!

Gratulujeme, získali jste více než 25 BODŮ PLUS!

Nominace na speciální ocenění

VodoEinstein

VodoART

VodoSTAR

eVoda

Když se vám v jakémkoli políčku rozsvítí zlatá kapka, dostali jste se do nominace na tuto cenu. Vítěze v dané kategorii vyhlásíme až na samotném konci soutěže.

Seznam zaregistrovaných týmů

  Tým Škola, třída Výsledek
 
Lišáci TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Vratimov, 5.B 65
 
Vodní maniaci TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava, Gen. Píky 13A, 5.C 65
 
Rybičky FUGU TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6, ZŠ Vratimov, 5.A 65
 
VIRGULÁCI TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava-Vítkovice, Primaškola, Pasteurova 7, 5. třída 65
 
Želvičky TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava-Dubina, Fr. Formana 45, 4.A 65
 
Plavčíci TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava, Zelená 42, 5.B 65
 
Vesmírní letci TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Klimkovice, 5.B 65
 
Čtvrťáci pod vodou TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava-Poruba, Ukrajinská 1533, 4.A 65
 
Klimkovické tsunami TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Klimkovice, 5.A 64
 
Axoloti TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava, Chrustova 24, 5.A 65
 
Axolotři TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava, Gymnázium Hello, 65
 
Ochránci vody TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava-Petřkovice, 5.B 65
 
Vodochodky TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava-Michálkovice, 5.B 65
 
Divoké vlnky TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava-Slezská Ostrava, Pěší 1, 5. třída 65
 
Hroši TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava-Hrabůvka, A. Kučery 20, 65
 
Vodnáři z 5.A TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí, 5.A 64
 
Vodňáci TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava-Petřkovice, 5.A 65
 
Céčka TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Klimkovice, 5.C 65
 
Sportovci TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava, MUDr. Emílie Lukášové a Klegova, 5. třída 65
 
Watermelon TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava-Výškovice, Šeříková 33, 63
 
Vydrýsci TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava, K. Pokorného 1382, 4.C 63
 
Bulharské pandy TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava-Poruba, Bulharská 1532, 5.A 52
 
VODÁČKO TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava-Slezská Ostrava, Bohumínská 72, 5.A 51
 
Šoupaláci TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava-Poruba, Jana Šoupala, 5.A 47
 
Mladá krev TÝM POSTOUPIL DO VELKÉHO FINÁLE 3.6., ZŠ Ostrava-Slezská Ostrava, 5.B 47
 
Kapičky Tým je registrován, ZŠ Ostrava-Mar. Hory, Gen. Janka 1208, 4.A 1
 
Žraloci z Poruby Tým je registrován, ZŠ Ostrava-Poruba, Jana Šoupala, 4.B 1
 
Staroveští vodníci Tým je registrován, ZŠ Stará Ves nad Ondřejnicí, 5.B 1
 
Správná Pětka Tým je registrován, ZŠ Ostrava-Poruba, J. Valčíka 4411/2, 5.B 0
 
Falkusovi Tým je registrován, ZŠ Ostrava, Alberta Kučery 20, 5.A 0

Pořadí je pouze orientační. Maximální počet bodů, který je možné získat za obě části soutěže je tedy 90 bodů = 65 bodů za teoretickou část a 25 bodů za praktickou část. V případě vyrovnaného skóre rozhodnou právě celkové BODY PLUS, které jste získali navíc za teoretickou část (nad 65 bodů). O vítězství potom rozhodne, který tým byl během celé soutěže snaživější.