Hledej pramen vody 2020 zná své vítěze!

Přesně před rokem jsme začali registrovat první týmy do letošního ekologického klání HLEDEJ PRAMEN VODY. Ani ve snu by nás nenapadlo, že nám celou hru převrátí naruby nouzový stav a vše bude úplně jinak. Stal se však téměř zázrak. HLEDEJ PRAMEN VODY 2020 se nezastavil, ani když se týmy nemohly setkávat spolu ve třídách a hledat kešky v ulicích města. Ba naopak! Po dvou týdnech koronavirového zaváhání nastala hotová smršť pozdravů a odpovědí na teoretické úkoly. Nebylo dne, kdyby se něco neudálo na webu a facebooku.
Letos jsme ocenili zejména nápaditost, dravost a kreativitu. Dostali jsme několik stovek příspěvků a na Facebooku sledovalo hledání pramene vody téměř 10.000 uživatelů! Klobouk dolů žákům a jejich učitelům, že našli společnou cestu, jak se probojovat až do samotného finále!
Současná koronavirová situace měla dopad na zrušení velkého finále na Slezskoostravském hradě a je také důvodem toho, že vítězných sedm ocenění vyhlašujeme elektronicky.
Voda je život!
Radka Vanková
Manažer projektu
Ze 30ti týmů neztratilo sílu aktivně vstupovat do děje vytrvalých 16, z nich se do úzkého finále probojovalo svou dravostí 12 nejlepších týmů. Vzhledem k současné situaci jsme nuceni zrušit slavnostní vyhlášení vítězů, které mělo proběhnout na statutárním městě Ostrava v pátek 25.9. Výsledky tedy vyhlašujeme zde, o pár řádků níže.

Gratulujeme !!!

1. místo

Těsné výsledky a úžasné zapálení týmů jsme se rozhodli ocenit dvěma prvními místy:

PRIMA škola 4. třída
Třídní učitel: Barbora Patáčiková
Název týmu: Water drops

ZŠ Františka Formana, Ostrava-Dubina, 5. B
Třídní učitel: Zuzana Štěpankevičová
Název týmu: Hastrmani

Oba týmy získávají finanční odměnu ve výši 12.500 Kč a pro každého účastníka je připraven úžasný sportovní bag.

3. místo

ZŠ Ostrava – Stará Bělá, 4. A
Třídní učitel: Michaela Krysková
Název týmu: Bublibubli

Tým získává finanční odměnu 10.000 Kč a každý účastník designový H2O polštářek ve tvaru srdce. Máme rádi vodu!

4 zvláštní ocenění

Píli a nápaditost jsme odměnili v nominačních kategoriích. Každý účastník vítězného týmu nominační kategorie získává cyklobatoh, vodní diář a deskovou hru.

VodoEinstein

Škola a třída: ZŠ a MŠ Ostrava – Bělský Les, B. Dvorského 1
Třídní učitel: Mgr. Stanislava Ritzová
Název týmu: Sporťáci

Vodoart

Škola a třída: PRIMA škola 4. třída
Třídní učitel: Barbora Patáčiková
Název týmu: Water drops

Vodostar

Škola a třída: ZŠ Ostrava – Stará Bělá, 4. A
Třídní učitel: Michaela Krysková
Název týmu: Bublibubli

eVoda

Škola a třída: Základní škola Ostrava – Stará Bělá, třída: 4.B
Třídní učitel: Mgr. Lucie Karlovská
Název týmu: Zlatonky

Všechny oceněné týmy bude v následujících dnech obvolávat náš promo tým s domluvením termínu k doručení výherních cen, diplomů a vodních trofejí. Budeme velmi rádi, když nám odešlete skupinovou fotografii s danými cenami.

http://www.hledejpramenvody.cz/author/

ABOUT AUTHOR -

Hledej pramen vody je tradiční projekt naší společnosti, který se neustále rozšiřuje a láká každoročně více škol. Zábavnou formou s motivací soutěže chceme nejmladší generaci říct, že voda je nejcennější tekutina a je třeba s ní podle toho nakládat a chránit její zdroje.